C1 OH kvalifikace a 3. závod ČMP, Praha-Řepy

Švub vs. Rezende, Veide a německa reprezentace

Slušný price money, několik hvězd světového bikrosu, výborná dráha, tribuna a hlavní město, to je dobrej mix pro jeden z nejdůležitějších víkendu v roce. I proto člověka udiví, že z komise (stejně jako na ČMP v Brně) na závodech potká Zdenka Mertu a dál už nikoho. Samozřejmě nepřítomnost předsedy neudiví už nikoho, protože na závodech nebyl více jak dva roky. Počet jezdců na závodech, na rozdíl od počtu členů komise, pomalu stoupá a tak ve všech kategoriích byly k vidění skvělé souboje, především ve finálové části závodu – která, vzhledem k tomu jak odbíhaly základní jízdy, byla pořadatelsky malinko zdlouhavější.

To nejzajímavější se odehrávalo na dráze a už čtvrt a semi finále přinesla slušnou řadu překvapení (např. B11/12 – 44 jezdců! – pád Ondry Matějíka z jasné jedničky). Highlightem bylo finále B13/14, kde se míchalo místama od první do poslední kopenky. Stejně tak finále juniorů a pád dopředu se deroucího domácího Matěje Bohuslávka. Ve finále Men Elite byla vidět především německá repre (Brethauer, Schmidt, Webster) a největší hvězda závodu brazilec Renato Rezende odskočivší si na Řepy po závodech SX v Papendalu a vítěz Lotyš Rihards Veide. Krok s nimi držel Honza Švub (3.místo?). Účast elitních Čechů byla slabší, pár jezdců jelo 17+ z důvodu startu v kat. Masters na ME (?), proč nedorazili ostatní těžko dovozovat.

Každopadně sobota na Řepích byla určitě jedním z highlightů roku a pokračuje tak zatím hodně vydařená jarní část sezóny 2016. (Škoda, že komisi tohoto sportu to, zdá se, moc nezajímá.)

[team info] Jezdci Benátek drželi BCB prapor řádně vysoko, a vedle domácích byli vidět většinou právě oni, kdo byli na prvních místech ať už v základních jízdách, tak finálových kolech. V nejmladších šestkách se po vlažném startu sezony začíná prosazovat benátecký duo Pepa Matys – Peťa Kotvas a v sedmičkách na tom je podobně Šimon Svátek, kterému zdatně sekunduje Honza Votoček. Kategorii B8 cílovou rovinu podcenil a na bednu se tentokrát nevešel Vašek Suchý, když vítězství bral Slovinec Miha Ceh (Michal Čech?), každopádně Vašek patří mezi top3 v republice. Devítky po skvělé předloňské sezóně teď trochu ve stínu, ale pomalu se vrací mezi nejlepší Adam Maroši – stoupající formu potvrdil oba dva dny postupem do finále. V B10 se po loňském výpadku vrátil v dobré formě brněnský Hrazdíra, takže se Kuba Cidlinský (BCB) letos vůbec nenudí a dominují téhle kategorii… v sobotu druhé místo. Záda mu ve finále kryl Honza Pořízek, kterej už umí být taky hodně rychlej. Nejsilnější benátecká kategorie je B11/12, kde jsou z Benátek dobře čtyři adepti na finále… což je tolik, že se nevyhnutelně vyřazují navzájem. Bratři Vesecký, Jonáš Miksa a mladší Míla Rada – kterej teď slušně míchá kartama i mezi staršíma. V sobotu se do finále nevešel Kuba Vesecký, jinak dvojku bral po souboji o vítězství Jonáš Miksa, trojku Míla Rada a šestej byl Luky Vesecký. Ve finále kategorie do 14ti let předvedl jízdu z osm na jedna Jakub Dvořák, když po chybě a vycvaknutí Adama Smolíka musel ven ze zatáčky, ale pak nastalil takovej diktát, že na konci třetí rovky už byl první. Ze semi do finále to tentokrát nedalo Tomášovi Veseckému ani Štěpánovi Hladíkovi, stejně tak jako Danovi Havelovi v Juniorech.