12.ČP Bílina

Závěrečnej dvakrát bodovanej tradiční závod v Bílině přilákal na závěr sezony solidních 130 riderů ze všech českejch koutů. A nešlo o málo… mladejm kategoriím šlo o luxusní poháry ala Amerika a dospělejšim kategoriím se rozdaly za celkové umístění nějaký ty price-money lehčí. Počasí poslední roky Bílině přeje a i letos to byl hodně příjemnej konec léta. Dráha. jako jedna z posledních v klasicky oldschool stylu s hliněnejma zatáčkama a zahlou první rovinou, ale zajímavým profilem a kombinací skoků. Hlína v zatáčkách byla po celoročním tréninku na betonu či asfaltu slušnou pastí, ale z pohledu diváka tenhle faktor zajímavě míchal kartama. Každopádně pořadatelé to hecli a dráha byla ve férovým stavu.

Každopádně letošní Bílina se vyznačovala tvrdým soubojem snad v každé jízde. Hodně kategorií nebylo ještě definitivně rozhodnutejch, a tak každej bod do celkového hodnocení se počítal. Ve dospělé MTB a BMX kategorii čelo finálových jízd končilo v zatáčkách, když to „domácí“ malinko vyhrotili a v M17+ si Matěj Chalupnej vyšlápnul na Toma Mertu, v MTB pak Michal Minařík na Honzu Hrubýho. Stejně tak ve 13/14, kde se Štěpán Hladík z prvního místa rozhodnul složit ještě dřív, než k souboji došlo. Zajímavý byly i malý kategorie B6 a B7/8, kde se favoriti rozhodli, že nedojedou dál jak deset metrů ze startu a pohárky přenechaj dál. Takže na cílovej souboj došlo jen v kategorii do 12ti let, kde Lukáš Vesecký uhoupal Matěje Mentlíka.

Napínavý finále z tohoto vydařeného finále ČP zkoukněte dál v článku, stejně jako výsledky závodu.