Návrh systému závodu ČMP 2016

Na podzim měly možnosti kluby napsat své připomínky k závodům, kalendáři a dalším aspektům BMX v ČR.

Toho využilo tradičně minimum klubů. Za Benátky jsme (kromě tradičních připomínek týkajících se komise a svazu a předsedy pana Mařáka a vůbec včcí, které způsobují po léta rozepře mezi asi tak sedmi lidmi, kterým to není až tak úplně jedno a občas se ozvou) navrhli změnu systému závodů ČMP pro novou sezónu. Ač si myslím(e), že se systém KSK5 celkem osvědčil, tím, že se mu upřela možnost jakéhokoli postupování, byla jeho finálová část trošku rychlá a nudná.

Protože kategorie 8-14let byli v sezóně 2015 solidně obsazeny, navrhli jsem a komise souhlasila se změnou závodu malinko po vzoru supercrossové kvalifikace, a to ve zkratce:

 • tři základní jízdy systémem KSK (náhodné rozlosování každé jízdy při zachování standardních startovacích drah jezdce dle [1])
 • počet jízd a jezdců v nich dáno stejnými pravidly jako pro systém KO dle [1]
 • finálové jízdy systémem KO (čtvrtfinále, semifinále, finále:
  • do 8 jezdců: finále
  • 9-12 jezdců: finále+malé finále
  • 13-16 jezdců: semifinále 2×6 jezdců, finále+malé finále
  • 17-24 jezdců: semifinále 2×8 jezdců, finále+malé finále
  • 24-32 jezdců: čtvrtfinále 4×6 jezdců, semifinále 2×8 jezdců, finále+malé finále
  • 33-48 jezdců: čtvrtfinále 32 jezdců (4×8), semifinále 16 jezdců (2×8), finále+malé finále

[1] http://www.uci.ch/mm/Document/News/Rulesandregulation/16/61/41/6BMX-E-040414-DEF_English.pdf

Kompletní popis systému a bodování naleznete v příloze. 

Protože je potřeba implementovat nový systém závodu do programu pro počítání výsledků, budeme rádi, pokud vyjádříte svůj názor na nový systém, počet jízd, počty postupujících (finálové jízdy – čtvrt, semi – se může jet i v pěti jezdích např.), na systém víkendových ČMP dvouzávodů na jedné dráze, atd.

pdfico

3 komentáře k článku Návrh systému závodu ČMP 2016

 1. Jo,mě se to líbí,jezdí se to v British serii a je to spravedlivější,když se nějaká rozjíždka nepovede,může dobrý jezdec vyhrát.

 2. Ahoj, když už tento systém, což mě nepřipadá šťastné závody budou delší, v návosznosti na to že KSK dle mého názoru funguje dobře. Tak bych trochu upravil a zjednodušil to rozdělení:
  do 8 jezdců: 3 jízdy + finále
  10-19 jezdců: semifinále 2×8 následně finále
  20-39 jezdců: čtvrtfinále 4×5-8, semifinále 2×8 jezdců, finále
  40-64 jezdců: osmifinále 8×5-8, čtvrtfinále 4×8, semifinále 2×8 jezdců,finále

  • Funguje, ale tim, ze se nikam nepostupuje, mi to neprijde uplne divacky zabavny, zavody urcite nijak delsi nebudou, tim spis ze se jedou jen tri zakladni jizdy. Varinty nad 40 jezdcu jsou spise teoreticky v nasich podminkach, ja bych zbytek ponechal, nebude potreba nijak ty zavody zkracovat, a kdyz lehnes v semi, muzes jeste dat nejaky body za davaty misto, kdyz vyhrajes B finale.

Vložte komentář

Your email address will not be published.


*